Onboarding

Onboarding folyamat minden cégnél van. Csak éppen, ha nem valami átgondolt folyamatról beszélünk, akkor óriási károkat tudunk okozni vele. A drága kiválasztási folyamat során megtalálta a legalkalmasabb szakértőt, akit keresett és már az első napján elérjük, hogy demotivált legyen. Olyan benyomások érhetik, amik kihatással lesznek a próbaidő kiértékelésére. Ön mint cégvezető tehet ez ellen.

Milyen egy ideális folyamat?

Az ideális beléptetés már az előtt elkezdődik, hogy belépne a jelölt és olyan információkkal látja el, ami segíti őt az eligazodásban, a kollégák megismerésében, a cég küldetésével, szokásaival is megismerteti. Lehetőséget ad számára a felkészülésre. Megfelelő időtervvel eléri a betanulás magas szintű minőségét. Kiváló mentor programmal támogatják az integrációt és lehetőséget ad a visszajelzésekre is. És nem szükséges ehhez multi vállalatnak lennie a cégnek. Kis cégeknél is remekül működnek az ilyen eszközök.

Bizonyára már találkozott Ön is az érzéssel, hogy huh már itt is van az új kolléga és hát nem igazán készültünk rá fel, mert nem értünk rá vele foglalkozni. De most be kellene léptetni. Ilyenkor előkerül egy régi munkaköri leírás és szerződés. Amíg ezt elolvassa addig időt nyertünk.

 Kellene neki valami gép? Telefon, e-mail cím? Talán més céges autó is? Persze hogy eddig is megoldottuk valahogy. Az "újonc" majd beleszokik a helyzetbe és majd ragad rá valami. Van aki betanítsa? Ja nem ér rá senki...

Belegondolt már abba, hogy az az új kolléga, akinek bizalmat szavazott és aki elkötelezte magát a munkahely váltás mellett, hogyan éli meg ezeket a helyzeteket? Ebben a témában is több cikket írtam. Olvassa el, hogy milyen mechanizmusokat indítanak el ezek a berögzült minták. Ma már ez nem versenyképes. Szinte lehetetlen így elköteleződést és lojalitást elérni.

Cikkek:

Régi kollégák vs új belépők

Kilép. Elmondja.

Egy új belépőd "Naplója"


Olvasson róla többet az ingyenesen letölthető E-Bookban!

Fluktuáció STOP 3 lépésben